reklam
Girişimcilik ve KariyerÖne Çıkanlar

Oyunlardan Nasıl Para Kazanılır: Oyunculara Kurs Vererek!

“Oyunlardan nasıl para kazanılır, oyun oynayarak para kazanmak istiyorum, para kazandıran oyunlar” denince akla ilk olarak büyük turnuvalara katılan ve bunu profesyonel bir kariyer olarak sürdüren oyuncular geliyor akla. Oysa bu yazıda bahsedeceğimiz gençler oyun oynayarak para kazanmak için, özellikle acemi oyunculara ve yetişkinlere kurs veriyor. Oyunculara çok para kazandıran oyunlar arasında çok oyunculu oyunlar öne çıkıyor. Profesyonel oyuncu olarak para kazanmak, twitch yayınlarıyla para kazanmak, YouTube üzerinden para kazanmak gibi yöntemleri zaten duymuştuk. Eğitim vermek ise yeni duyduğumuz, epey ilginç bulduğumuz bir yöntem. Bakalım bu oyuncular oyunlardan nasıl para kazanıyor?Oyunlardan para kazanmak için mutlaka profesyonel turnuvalara katılmak gerekmiyor. Bazı oyuncular taktiklerini ve bilgilerini paylaşarak eğitimler veriyor.

Her zaman katıldığımız bir fikir var, sevdiğiniz şeyleri, az ya da çok fark etmez, gelir kaynağına dönüştürmenin bir yolu mutlaka vardır. Bu gençler de bunu yapıyor. Oyunlardaki tecrübelerini, çeşitli kurslar üzerinden ya da birebir derslerle diğer oyuncularla paylaşıyor. Oyunlardan nasıl para kazanılır diye merak edenler için oldukça ilginç bir fikir olabilir.

reklam

CS GO Oynamayı Öğreterek Para Kazanıyor

Counter Strike Global-Offensive (kısaca CS-GO) tüm dünyada oldukça popüler bir oyun. Tahmini olarak 1 milyon kişinin oynadığı bu oyun, elbette birçok taktiği öğrenmeyi de gerektiriyor. Jordan Gilbert, kendini profesyonel bir Counter Strike-Global Offensive oyuncusu olarak tanımlıyor. Udemy üzerinde satışa sunduğu bu kurs ile bu oyunda arkadaşlarından daha iyi olmak isteyenlere taktikler ve püf noktalarını anlatıyor. Bugüne kadar 11.000’in üzerinde öğrenciye ulaşan kursun kazancı dudak uçuklatıyor. Hobisini bu şekilde bir gelir kaynağına dönüştüren eğitmeni kıskanmamak elde değil.League Of Legends Çok Para Kazandıran Oyunlar Arasında

League of Legends birçok oyuncunun turnuvalara katılarak para kazanma şansı yakaladığı bir oyun. Bunun ötesinde rekabetçi yapısı sebebiyle arkadaş grupları arasında da epey popüler. Tabii ki birçok oyuncu arkadaşlarından daha iyi olmak için taktikler arıyor. Burada da online kurslar devreye giriyor. NicoThePico adlı bu oyuncunun UDEMY üzerinde açtığı kurs da oldukça popüler. Özellikle oyunla yeni tanışan oyuncuların rağbet gösterdiği bu eğitimler, eğitim veren için bir gelir kaynağına dönüşüyor.Amerika’da Bazı Üniversite Öğrencileri Okul Masrafları İçin Birebir Kurs Veriyor. Buna “Esports Coaching” deniyor.

Oyun oynayarak para kazanmak birçok insan için profesyonel bir kariyer gibi algılanıyor. Oysa birçok “casual” oyuncu da bunu başarıyor. Bazı platformlarda ücret karşılığında isteyen oyunculara “koçluk” yapıyor. Çünkü birçok oyuncu, özellikle yetişkinler, arkadaşlarıyla oynarken daha iyi ve iddialı bir oyuncu olmak istiyor. Bu sebeple de genç ve iyi oyunculardan eğitim almayı seçebiliyorlar. Tabii ki bu da gelir kaynağı haline geliyor.

reklamGördüğünüz gibi oyunlardan para kazanmak için tek yol profesyonel bir oyuncu olmak değil. Birçok oyuncu farklı yollar buluyor. Hobiniz video oyunları olmasa bile siz de sevdiğiniz bir konuda böyle gelir yolları üzerine düşünebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: HOBİLERDEN PARA KAZANMAK

Reklam

reklam
Devamını Göster
reklam
Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: