AlışverişEvde Bütçe

Online Alışverişin Avantajları

Online alışveriş, ya da sanal mağazalar son yıllarda giderek yaygınlaşıyor. Bir zamanlar insanların şüpheyle yaklaştıkları bu yöntem, artık daha fazla insan tarafından tercih ediliyor. İster beyaz eşya, ister giyim, isterseniz de market alışverişi… Bunların tamamını online olarak alabilirsiniz.
Kişisel olarak, zaman avantajının yanında bütçe için de oldukça avantajlı olduğunu düşünüyoruz. Bize göre online alışverişin avantajları şöyle sıralanabilir.

ilginizi çekebilir: ucuz alışveriş mümkün mü?

Karşılaştırma İmkanı Online Alışverişin Avantajları Arasında En Önemlisi

Online alışverişin en büyük avantajlarından biri ürün, fiyat ve farklı mağazaları dakikalar içinde karşılaştırma imkanı. Alacağınız 1 kg pirinç de olabilir, yeni bir bilgisayar da… En ucuzunu dakikalar içinde bulabilirsiniz.

reklamSadece İhtiyaçlarınızı Alırsınız

alışveriş yapan kadın

Alışveriş yaparken en büyük sorunlardan biri, ihtiyacımız olmayan her şeyi sepete atmak ve gereksiz harcamalar yapmak. Oysa online alışveriş yaparken sepetinizi defalarca kontrol edip, ödeme yapmadan önce gereksiz ürünleri iptal etme şansı var. İnternetten alışverişin avantajlarından biri diyebiliriz bunu.

Alışveriş Listesine Bağlı Kalmak Çok Kolay

online alışverişin avantajları-Alışveriş Listesi

Online alışverişte hem evdeki eksikleri tespit etmek, hem de alışveriş listesinin dışına çıkmamak oldukça kolay. Önünüze ihtiyaç listenizi alın, sadece o ürünlerin olduğu sayfalarda hiçbir şeyin dikkatinizi çekmesine izin vermeden alışverişi tamamlayın:)

Ne Ödeyeceğinizi Bilirsiniz.

online ödeme

Genelde mağazalarda ya da marketlerde kasaya gidene kadar kafamızda hep yuvarlak bir rakam aralığı olur. Genelde de tahminimizden fazla bir tutarla karşılaşırız. Ama çoğu zaman aldıklarımızı geri vermeyi düşünmeyiz. Oysa online alışveriş yaparken sepeti ödemeden önce hala bazı ürünlerden vazgeçmek için bir fırsat var.

Zamandan Tasarruf Online Alışverişin Avantajları Arasında

bilgisayarda alışveriş yapan kadın

Bunu söylemeye bile gerek yok. Online alışveriş, büyük bir zaman tasarrufu sağlar. Otobüste, vapurda ya da akşam televizyon izlerken mutfak alışverişinizi ya da giyim alışverişinizi rahatlıkla yaparsınız. Bu da paranın satın alamayacağı 2-3 saati size kazandırır.

reklam

Alışveriş=Yakıt+Yemek+Eğlence

hamburger

Alışverişe çıkmak keyifli bir aktivite olsa da, yanında bazı görünmez maliyetlerli de beraberinde getirir. Mesela aracınızın yakıtı, taksi masrafı ya da alışverişten sonra ailece oturup yemek yemek gibi. Bir de çocuklar varsa onların da oyun alanlarında vakit geçirme isteğini unutmayalım.
Belki de bu aktiviteyi online yapmak, size çok daha fazla tasarruf olarak geri dönebilir.

Başka Kullanıcıların Yorumları

Online alışveriş hiçbir mağazanın sunamadığı bir avantaj sunuyor: kullanıcı yorumları:) Yani bir ürünü alırken satıcının “ben evde de kullanıyorum, enişteme de bundan aldık” gibi “ikna edici” sözlerinin ötesinde, ürünleri gerçekten kullanan insanların önerilerine bakıp karar verebilirsiniz. Böylece yanlış ürünü alıp maddi kayıplar yaşamanın önüne geçebilirsiniz.

Online Alışverişin Avantajları Fiyatta da Farklı:
Uygun Fiyatlar / Farklı Ürünler

Çoğu marka online mağazalarına daha çok müşteri çekmek için, online’a özel fiyatlar ve promosyonlar yayınlamakta. Bunlardan yararlanmak bütçenize katkı sağlayabilir. Aynı şekilde bazı markalar özel ürünlerini sadece online’da satışa sunabiliyor.

Gördüğünüz gibi online alışverişin avantajları saymakla bitmiyor. Siz yine de gezmeden almam diyenlerdenseniz o zaman “ucuz alışveriş mümkün mü?” yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Yazımızı paylaşmayı unutmayın:)

Reklam

reklam
Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: