reklam
Girişimcilik ve Kariyer

Dropshipping Tedarikçi Platformları

Dropshipping özellikle ABD ve Avrupa’da e-ticaret alanında oldukça yaygın kullanılan bir tedarik modeli. Bu yazıda dropshipping nedir sorusunun cevabına girmeyeceğiz. Bu konuda zaten internette birçok kaynak var. Ama dünyada yaygın kullanılan dropshipping tedarikçi platformlarının bir derlemesi olması amacıyla bu yazıyı kaleme aldık.

uyarı: Bu yazıda yer alan görsel ve yazılı bilgilerin hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir. Dropshipping ya da benzeri iş modellerinin de yasal ve mali yükümlülükleri olduğu, çeşitli maddi ve manevi risklerinin bulunduğu unutulmamalıdır. Bu yazı sadece dünya genelinde var olan popüler dropshipping platformlarının bir derlemesidir.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Popüler Dropshipping Tedarikçi Platformları

Dropshipping modelinde belki de en önemli aşama doğru tedarikçi seçimidir. Birçok girişimci doğru dropshipping tedarikçileri ile çalışmanın bu iş modelinde oldukça kritik olduğunu belirtiyor. Peki girişimciler hangi plaftormlardan yararlanıyor?

reklam

1. Oberlo

Oberlo, popüler e-ticaret platformu shopify‘ın kendi bünyesinde kurduğu bir tedarikçi platformu. Ağırlıklı olarak AliExpress’te yer alan Çin menşeili üretici ve satıcıların yer aldığı platform, Amerikan pazarı’nda daha rahat ürün temin etmek isteyen girişimciler için Amerikalı dropshipping tedarikçileri ile de çalışıyor. Oberlo bu yazının yazıldığı tarihte diğer rakiplerinin aksine, küçük girişimciler için ücretsiz bir abonelik seçeneği de sunuyor.

2. Aliexpress

Aliexpress, birçok girişimcinin tercih ettiği bir platform. Sitede yer alan birçok şirket, dropshipping yapmak isteyen girişimcilere destek veriyor. Yine de çeşitli ülkelerde Çin’den gelen ürünlere yönelik vergi ve gümrük uygulamaları daha farklı olabiliyor.

3. Spocket

Spocket ABD ve Avrupalı dropshipping tedarikçileri ile çalışan bir platform. Bu ülkelerdeki regülasyonlar, dropshipping tedarikçi bulma aşamasında daha titiz davranmayı gerektiriyor. Bu yüzden Avrupa ve ABD pazarında yer alan girişimciler, yine kendi ülkelerinden tedarikçilerle çalışmak için Spocket’i de kullanıyor. Bu platform ücretli hizmet sunuyor.

4. Modalyst

Modalyst özellikle moda alanında çalışanların tercih ettiği bir platform. Markasız üreticilerin yanında, dünyaca ünlü giyim markalarının da ürünlerine yer veriyor. Bu yüzden girişimciler moda kategorisinde modalyst’i de kullanıyor.

5. Dropified

Dropified kendini bir yazılım çözümü olarak tanımlıyor. Dropshipping tedarikçi bulma, otomasyon vb. birçok konuda çözüm sunan sistem ücretli ve ücretsiz alternatiflere sahip.

reklam

Dropshipping tedarikçi platformları yazımızı beğendiyseniz, paylaşmayı unutmayın.

reklam
Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: