reklam
Sağlıklı Yaşam

Ücretsiz Spor Uygulamaları: En İyi Spor Salonları ile Yarışıyoruz!

Ücretsiz spor uygulamaları ile spor salonuna gidecek bütçeniz ya da vaktiniz olmadığında evde spor yapmaya başlayabilirsiniz. en iyi spor Ne yazık ki, hayatımızda spora yer vermek her zaman o kadar hesaplı olmayabiliyor. Bazen iş yoğunluğundan, bazen de bütçe yüzünden sporu ihmal ediyoruz. Oysa spor yapmak için mutlaka pahalı spor salonu üyeliklerine gerek yok. Evde Spor Uygulamaları ile, siz de hem zamandan hem de bütçenizden tasarruf edebilirsiniz. İşte evde spor yapmanız için kullanabileceğiniz uygulamalar:

Küçük bir hatırlatma, bazı spor uygulamalarındaki egzersizler her bünyeye ve yaş grubuna uygun olmayabilir. Sakatlıklar ve sağlık sorunları yaşamamak adına bu uygulamaları kullanmadan önce bir doktora danışmanızı ve ne sıklıkta kulllanmanız gerektiğini, sizin için uygun olup olmadığınızı kontrol etmenizi öneririz.

1. Fitbit Coach

evde spor-plates yapan kadın

Fitbit Coach, hiçbir alet kullanmadan yapabileceğiniz 15-20 dakikalık egzersizler sunan oldukça kullanışlı bir uygulama. Fitbit Coach önce bedeninizi test ederek hangi egzersizleri ne uzunlukta ve kaç tekrarda yapabildiğinizi ölçüyor. Sonra size özel bir program oluşturuyor. Çok farklı egzersiz ve programlar barındıran bu uygulama, hangi egzersizleri yapıp yapamadığınıza dair geri bildirimlerinizi de toplayarak, size en uygun programı ortaya çıkarmaya çalışıyor. Evde spor uygulamaları arsında Ücretsiz versiyonuyla da göze çarpıyor. Haftada 1 kez size özel hazırlanmış bir egzersiz sunuyor. Bir de hazır programlardan bazılarını ücretsiz pakette kullanabiliyorsunuz. Ücretli versiyonundaysa, ki aylık ücreti oldukça makul, “Kilo verme, sıkılaşma ve güçlenme” gibi üç farklı program seçeneğiyle, haftada 3-4 gün uygulayabileceğiniz tamamen size özel hazırlanmış 15-20 dakikalık programlar hazırlıyor. Tüm egzersizler farklı açılardan çekilmiş yüksek kaliteli videolarla kaydedilmiş. Bu anlamda hareketleri doğru yapıp yapmadığınızı kolayca görebiliyorsunuz. Web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

reklam2. Freeletics- Spor Uygulamaları Arasında Beslenme Programıyla Öne Çıkıyor

evde spor-koşucu

Freeletics adından da anlaşılacağı gibi ücretsiz versiyonuyla oldukça dolu bir uygulama. Fitbit Coach’a benzeyen bir yapısı var. Ücretsiz versiyonu oldukça verimli. Dilerseniz ücretli versiyonuyla daha fazla özelliğe ve kişisel desteğe de ulaşabilirsiniz. Evde spor için kullanabileceğiniz gibi, eğer bir spor salonuna gidiyorsanız ve antrenör desteği almıyorsanız, spor salonunda yapabileceğiniz aletli egzersizler de sunuyor. Aynı zamanda beslenme için de ayrı bir uygulaması mevcut. Web sitesine bu linkten ulaşabilirsiniz.

3. Nike Training Club-Spor Uygulammaları Arasında Havalı Bir Alternatif

evde spor-kadın

Nike Training Club yüzlerce farklı antrenman programı içeren bir uygulama. Diğer spor uygulamaları arasında da farklı özellikleriyle dikkat çekiyor. Mesela alanında ünlü sporcuların programlarını da uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde bu uygulamada sizi öğrenerek en ideal programı çıkartmaya çalışıyor. Ayrıca tamamen ücretsiz.
Andoid versiyonu. iOS versiyonu.

4. Daily Yoga

evde spor-yoga

Adından da anlaşabileceği gibi bir yoga uygulaması olan Daily Yoga, 100’den fazla yoga ve meditasyon sınıfı barındırıyor. Uygulama ücretsiz olmakla birlikte, uygulama içi satın alma seçenekleriyle daha fazla özellik de sunuyor.
Andoid versiyonu
iOS versiyonu

5. SWorkit-Evde Spor İçin Her Şey Bir Arada

spor uygulamalari-fitness

Sworkit fitness antrenmanlarından yogaya kadar geniş bir seçenek sunuyor. Bu özelliğiyle her şeyi bir arada sunan büyük bir spor salonu gibi. Üstelik ücretsiz versiyonu da oldukça tatminkar. Hatta aileler için çocuklara özel egzersizleri de var. Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

reklam

Bonus: Spor Uygulamaları Alternatifleri-Youtube ve Udemy

Youtube ve Udemy üzerinde de sayısız fitness içeriğine ulaşabilirsiniz. Tabii ki uygulamaların sunduğu birçok özelliği sunmasa da oldukça doyurucu programlar bulabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlara tıklayarak sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın:)

Flipboard

reklam
Devamını Göster
reklam
Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: