reklam
Sağlıklı Yaşam

Ücretsiz Spor Uygulamaları-5 Mükemmel Full Body Antrenman Programı

Ücretsiz spor uygulamaları ile spor salonuna gidecek bütçemiz ya da vaktimiz olmadığında bile evde spor yapmaya başlayabiliriz. Yani artık evimizi en iyi spor salonları ile yarışır hale getirebiliriz. Şaka bir yana, bazen iş yoğunluğundan, bazen de bütçe yüzünden sporu ihmal ediyoruz. Oysa spor yapmak için mutlaka pahalı spor salonu üyeliklerine gerek yok. Bu listede yer alan evde spor uygulamaları ile, siz de hem zamandan hem de bütçenizden tasarruf edebilirsiniz. Hatta birçok uygulama full body antrenman programı sunuyor. İşte evde spor yapmanız için, 5 ücretsiz spor uygulaması:

Küçük bir hatırlatma, bazı ücretsiz spor uygulamaları içinde yer alan egzersizler her bünyeye ve yaş grubuna uygun olmayabilir. Sakatlıklar ve sağlık sorunları yaşamamak adına bu uygulamaları kullanmadan önce bir doktora danışmanızı ve ne sıklıkta kulllanmanız gerektiğini, sizin için uygun olup olmadığınızı kontrol etmenizi öneririz.

Fitbit Coach: Kişiye özel aletsiz full body antrenman programı

evde spor-plates yapan kadın

Fitbit Coach, hiçbir ekipman olmadan yapabileceğiniz 15-20 dakikalık egzersizler sunan oldukça kullanışlı bir ücretsiz spor uygulaması. Fitbit Coach hiçbir alet kullanmadan, antrenman yapmanızı sağlıyor. Önce bedeninizi test ederek hangi egzersizleri ne uzunlukta ve kaç tekrarda yapabildiğinizi ölçüyor. Sonra tıpkı en pahalı spor salonları gibi, size özel bir program oluşturuyor. Çok farklı ücretsiz egzersiz programları ve full body antrenman programı barındıran bu uygulama, hangi antrenmanları yapıp yapamadığınıza dair geri bildirimlerinizi de toplayarak, size en uygun spor programı nasıl olur ortaya çıkarmaya çalışıyor. Bu özelliğiyle, ücretsiz spor uygulamaları arasında en kişiselleştirilebilen evde spor uygulaması diyebiliriz.

reklam

Kişiye özel full body antrenman programı hazırlayan Fitbit Coach, bu yönüyle diğer spor aplikasyonları ile ayrışıyor.

Ücretsiz versiyonu, haftada 1 kez size özel hazırlanmış bir egzersiz sunuyor. Bunun yanında ücretsiz olarak kullanabileceğiniz hazır antrenmanlar da var. Ücretli versiyonundaysa, ki aylık ücreti oldukça makul, “Kilo verme, sıkılaşma ve güçlenme” gibi üç farklı antrenman programı seçeneğiyle, haftada 3-4 gün uygulayabileceğiniz tamamen size özel hazırlanmış 15-20 dakikalık antrenman programları hazırlıyor. Her antrenman programı farklı açılardan çekilmiş yüksek kaliteli videolarla kaydedilmiş. Bu anlamda hareketleri doğru yapıp yapmadığınızı kolayca görebiliyorsunuz. Web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Freeletics ile evde ekipmansız spor yapın

evde spor-koşucu

Freeletics adından da anlaşılacağı gibi ücretsiz versiyonu oldukça dolu bir ücretsiz spor uygulaması. Fitbit Coach’a benzeyen bir yapısı var. Ücretsiz versiyonu oldukça verimli. Dilerseniz ücretli versiyonuyla daha fazla özelliğe ve kişisel desteğe de ulaşabilirsiniz. Evde ekipmansız spor için kullanabileceğiniz gibi, eğer bir spor salonuna gidiyorsanız ve antrenör desteği almıyorsanız, spor salonunda yapabileceğiniz aletli egzersizler de sunuyor. Diğer ücretsiz egzersiz uygulamaları ile kıyaslayınca ayrı bir beslenme uygulamasının olmasını da oldukça sevdik. Web sitesine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Nike Training Club ile yoga ve fitness bir arada

evde spor-kadın

Ücretsiz evde spor programları arayanlar için Nike Training Club iyi bir alternatif. Nike Training Club yüzlerce farklı antrenman programı içeren, yoga antrenmanları da sunan bir ücretsiz evde spor uygulaması. Diğer ücretsiz spor uygulamaları arasında da farklı özellikleriyle dikkat çekiyor. Mesela alanında ünlü sporcuların programlarını da uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde bu uygulamada sizi öğrenerek en ideal antrenman programı ne ise onu çıkartmaya çalışıyor. Ayrıca tamamen ücretsiz.
Andoid versiyonu. iOS versiyonu.

Daily Yoga

evde spor-yoga

“Ücretsiz spor uygulamaları tamam da, ücretsiz yoga uygulamaları yok mu?” diye soranlar için de bir araştırma yaptık ve daily yoga’yı çok sevdik. Listedeki diğer bedava spor uygulamaları ağırlıklı olarak ücretsiz fitness dersleri sunarken, daily yoga ücretsiz yoga dersleri üzerine yoğunlaşmış. 100’den fazla yoga ve meditasyon sınıfı barındırıyor. Tıpkı diğer ücretsiz spor programları gibi, daily yoga sizin antrenman bilgilerinizi size daha iyi yoga dersleri sunmak için topluyor. Programın ücretli versiyonuyla daha fazla özelliğe de kavuşabilirsiniz.
Andoid versiyonu
iOS versiyonu

reklam

Active by PopSugar: Ünlü antrenörlerden aylık programlar

spor uygulamalari-fitness

Evde spor yapmak için uygulamalar ararken, Active by Pop Sugar en çok dikkatimizi çeken uygulamalardan biri oldu. Ünlü antrenörlerin programlarını sunması bizim en beğendiğimizi özelliği. Bunun yanında size aylık challengelar da sunuyor. Ama Active By Pop Sugar’ı ücretsiz evde spor uygulamaları listemizie almamızın asıl sebebi tek bir programda her şeyi sunması oldu. Kardiyo, yoga, pilates, fitness, evde ekipmansız spor yöntemleri, ağırlıkla çalışmak isteyenlere göre programlar bir arada. Üstelik tüm bunlar çok iyi videolar ile izlenebiliyor.

Bir diğer avantajı da kaç dakikanız varsa ona göre antrenman seçebilmeniz. 5, 10, 20, 30, 45+ dakika gibi antrenman seçenekleri var ve bunları seviyenize göre ayarlayabiliyorsunuz. Tek eksiği antrenman programlarını kişiselleştiremiyorsunuz. Diğer ücretsiz evde spor uygulamaları size özel programlar sunabiliyor. Yine de en iyi spor uygulaması ücretsiz olandır deyip linki buraya bırakıyoruz.

Bonus: Spor Uygulamaları Alternatifleri-Youtube ve Udemy

Evde spor uygulama üzerinden yapılabileceği gibi farklı mecralardan da gayet rahat yapılabilir. Mesela Youtube ve Udemy üzerinde de sayısız fitness içeriğine ulaşabilirsiniz. Tabii ki ücretsiz spor uygulamaları ve onları sunduğu birçok özelliği sunmasa da oldukça doyurucu programlar bulabilirsiniz. İsteyene full body antrenman programı, isteyene ücretsiz yoga dersleri, isteyene ücretsiz pilates dersleri… Youtube’da dilediğinizi bulabilirsiniz.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Ücretsiz spor uygulamaları Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlara tıklayarak sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın:)

Flipboard

Reklam

reklam
Başa dön tuşu