reklam
Eğitim

Ücretsiz Yabancı Dil Uygulamaları: Dil Öğrenebileceğiniz 5 Uygulama

Ücretsiz yabancıl dil uygulamaları listemizde 2021’de dil öğrenebileceğiniz tüm uygulamaları listeledik. Daha önceki yazılarımızda yabancı dil öğrenmenin kariyerinize ve gelirinize nasıl etkileri olabileceğinden bahsetmiştik. Her zaman kurslara ve eğitimlere zamanımız ve bütçemiz olmayabilir. Ücretsiz yabancı dil kursları bulmak da kolay değil. Peki bütçemizi zorlamadan yabancı dil öğrenmeye nasıl başlayabiliriz? Sizin için en iyi ücretsiz yabancı dil uygulamaları üzerine bir liste hazırladık.

Ücretsiz Yabancı Dil Uygulamaları

İlginizi çekebilir: Yabancı dil öğrenmenin kariyer ve gelirinize etkileri

1. BUSUU

Busuu başta İngilizce olmak üzere 12 farklı dil öğrenme imkanı sunuyor. Yani hayalinizdeki ücretsiz ingilizce kursu bulundu diyebiliriz:) Ya da Almanca, İspanyolca, İtalyanca ya da Fransızca…

reklam

Uygulama ilk olarak seviyenizi ölçüyor ve size uygun bir plan çıkarıyor.
Günlük verilen ödevleri tamamlayarak ilerlemenizi takip edebilirsiniz. Ek özellikleri sunduğu bir de premium planı mevcut.
Busuu iOS
Busuu Android2. BABBEL

Ücretsiz yabancı dil uygulaması listemizin ikinci sırasında Babbel var. Babbel uygulaması çok kısıtlı bir ücretsiz içerik sunsa da bize göre okul eğitimine en yakın sisteme sahip. Kendi sitelerinde de Babbel’de geçireceğiniz 21 saatin bir kolej dönemi kadar verimli olduğunu iddia ediyorlar. Ücretsiz kısmı kısıtlı olmasına rağmen, fiyatının uygun olması sebebiyle bu listeye aldık.
iOS için BABBEL Uygulamasını İndir
Android için BABBEL uygulamasını indirÜcretsiz yabancı dil öğrenme uygulamaları yazımızı beğendiyseniz, bu yazılarımıza da göz atın:

reklam

3. BEELINGUA

Beelingua oldukça kapsamlı uygulamalardan biri. Ücretsiz versiyonunun yanında ücretli üyelik seçeneği sunuyor. Diğer uygulamalardan farklı olarak kitap okuyabilir, okuduğunuz kitabı anadilinizde ve öğrendiğiniz dilde karşılaştırmalı olarak takip edebilirsiniz.
iOS için BEELINGUA uygulamasını indir
Android için BEELINGUA uygulamasını indir4. DUOLINGO:

Ücretsiz yabancı dil öğrenme yolculuğuma ilk bu uygulamayla başladım. Gerçekten de ücretsiz yabancı dil uygulamaları dendiğinde birçok insanın aklına ilk olarak duolingo ve sevimli maskotu geliyor. Duolingo oyunlaştırma yöntemiyle yabancı dil öğrenmeyi kolaylaştırmayı amaçlıyor. İçeriğinde rahatça takip edebileceğiniz hikayeler de var. Elbette tek başına size bir dili öğretemez. Ama ücretsiz yabancı dil öürenme siteleri arasında eğlenceli yönüyle iyi bir başlangıç sayılır.
iOS için DUOLINGO uygulaması indir
Android için DUOLINGO uygulamasını indir5. Memrise

Memrise ücretsiz olarak deneyebileceğiniz devamında ücretli versiyonuyla ilerleyebileceğiniz bir uygulama. Özellikle kelime öğrenmek isteyenler için kuvvetli egzersizler sunuyor. Ücretsiz yabancı dil eğitimi genelde basit egzersizlerle ilerliyor. Ama yine de giriş seviyesi için gayet verimli.
iOS için MEMRISE uygulamasını indir
Android için MEMRISE uygulamasını indir

Reklam

Biz kendi favori listemizi hazırladık. Elbette app store ve playstore’da bunlardan çok daha fazla yabancı dil uygulaması mevcut. Siz de kendi hedeflerinize ve bütçenize uygun olan bir uygulamayla hemen dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Ücretsiz yabancı dil uygulamaları listemizi beğendiyseniz sevdiklerinizle de paylaşın.reklam
Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: