reklam
Girişimcilik ve Kariyer

Yönetici ile Konuşma Taktikleri Veren 3 Yöntem

Yöneticiniz ile konuşmak zorundaysanız ve size en kârlı çözümler sunulmasını istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken çeşitli yönetici ile konuşma taktikleri var. Bu rehber, konuşmaların nasıl yürütüleceğini, hangi dilin kullanılacağını ve en iyi soruları ne zaman sormanız gerektiğini özetliyor.

Konuşmalarınızı Önceden Hazırlayın.

Yöneticiniz ile konuşurken, isteklerinizi belirtmek için düzgün ve özgün argümanlar oluşturmanıza yardımcı olacak bir hazırlık yapmalısınız. Önemli noktaları, çözüm fikirlerini ve etkili uygulama önerilerini daha önce tanımlayabilirsiniz. Bu, konuşmaya başladığınızda özgüvenli görünmenizi sağlar. Yönetici ile konuşma taktikleri arasında özgüven oldukça önemli.

İsteklerinizi Güçlü Bir Şekilde Belirtin.

Etkili bir şekilde yöneticinizle iletişim kurmak için isteklerinizi güçlü argümanlarla belirtmelisiniz. Problemi konuşmaya başlamadan önce, tam olarak ne olduğunu açıkça açmaya çalışın. Ardından, potansiyel çözümlerini destekleyen somut kanıtlara odaklanabilir ve topluca nasıl hareket edeceğiniz hakkında fikirler arayabilirsiniz. Yönetici ile konuşma taktikleri içinde belki de en önemlisi sorun değil çözüm öneren kişi olmak sayılabilir. Linkedin’de paylaşılan bu ikna tekniklerine göz atmayı da unutmayın.

reklam

“Ben” ifadelerinden Kaçının ve Hesap Sormadan Konuşmaya Devam Edin.

Yönetici ile konuşma taktikleri arasında en dikkat çekici konu ise egonuzu nasıl törpülediğiniz. Bu yüzden yönetim konuşmalarında “Ben” ifadelerinden kaçınmanız, sizin daha takım oyuncusu gibi görünmenizi sağlar. Problemi ortaya çıkarmayı veya henüz çözüme ulaşmadan konuşmaya başlamadan önce problem-kaynağı hakkında konuşun. Son olarak, hesap sormaya odaklanmaktan kaçınarak, problemleri topluca nasıl çözebileceğinize yoğunlaşmayı deneyin.

reklam
Başa dön tuşu