reklam
Öne ÇıkanlarTasarruf

18 Yaşından Küçükler Banka Hesabı Açabilir mi?

18 yaşından küçükler banka hesabı açabilir mi sorusu, özellikle anne babaların oldukça merak ettiği konulardan biri. Eskiden belli bir yaşa kadar cep harçlığıyla idare etmek mümkündü. Ama günümüz şartları, modern hayatın getirileri 18 yaşından küçükler için de banka hesabı ihtiyacı doğurabiliyor. Bu yüzden anne babalar çocuklar için banka hesabı açmayı tercih edebiliyor. Biz de bu yazımızda çocuklar için banka hesabı açmak isteyenler için bu imkanı tanıyan bankaları ve koşulları derledik. Unutmayın, bu yazıda yer alan içerikler bir tavsiye niteliğinde değil sadece size fikir vermesi için derlenen bilgilerdir. Yazıda yer alan bilgiler ve koşullar zaman içinde değişiklik gösterebileceği için bankalara danışmakta fayda var.

18 yaşından küçükler banka hesabı açabilir mi?

18 yaşından küçük biri banka hesabı açabilir mi diye merak ediyorsanız, tek başına bunu yapmasının imkanı yok. Ama Bankadan bankaya farklılık göstermekle beraber, bazı bankalar çeşitli şartlarla 18 yaşından küçüklere banka hesabı açılmasına imkan sunuyor. 18 yaşından küçükler banka hesabı açmak için velileriyle birlikte bu imkanı tanıyan bankalardan birine giderek banka hesaplarını açabilirler.

Çocuklar için banka hesabı gerekli mi?

Birçok anne baba kendi gençliğinde cep harçlıklarıyla idare ediyordu. Ama günümüzde bazı ebeveynler çocuklarının nakit para taşımasını tercih etmiyor. Ya da çocuğunun banka işlemlerini, tasarruf etmeyi öğrenmesini erken yaşta öğrenmesini diliyor. Bununla birlikte çocuğunun harcamalarını da takip etmek isteyen anne babalar bir banka hesabına ihtiyaç duyuyor. Bunun yanında bazı ebeveynler çocuklarının geleceği için birikim yapmak istiyor. Bu yüzden onlar adına vadeli hesaplara ihtiyaç duyuyor.

reklam

18 yaşından küçüklere banka hesabı açabileceğiniz bankalar

Günümüzde birçok banka vadeli ve vadesiz olarak çocuklar için mevduat hesabı açma imkanı tanıyor. Üstelik bazı bankalar çeşitli avantajlar da sunuyor. Bazı bankalar çocuklar için bankamatik kartı sunarken, bazıları sadece vadeli birikim hesabı olarak hizmet veriyor. Bu yüzden beklentinize ve ihtiyacınıza en uygun hesabı bulmak için ilgili bankayla tüm detayları konuşarak ilerlemek gerekiyor.

İş Bankası İlk İmza Hesabı

İlk İmza Hesabı Türkiye İş Bankası’nın 18 yaşından küçükler için sunduğu bankacılık hizmetinin adı. 1987 yılından beri bu hizmeti sunan banka, bankamatik kartının yanı sıra 12-18 yaş arası çocukların kendi birikimlerini çeşitli yatırım hesaplarında değerlendirmelerine de imkan tanıyor.

Kuveyt Türk Dijital Kaşif

Kuveyt Türk 18 yaşından küçüklere banka hesabı açabileceğiniz bir diğer banka. Dijital Kaşif hesabıyla çocuklar kendi harçlıklarını değerlendirebiliyor. Anne ya da babanın hesabından veya kredi kartından otomatik ödeme talimatıyla düzenli olarak harçlık ödenebiliyor.

Yapı Kredi İlk Param

İlk Param, Yapı Kredi’nin çocuklar için sunduğu uzun dönemli bir birikim hesabı. Çeşitli yatırım fonlarında hesaptaki parayı değerlendirme imkanı tanıyan bu hesap, anne babanın otomatik ödeme ile düzenli para gönderebilmesine de imkan sunuyor.

Şekerbank Şeker Çocuk Hesabı

Şekerbank da 18 yaşından küçüklere banka hesabı açma imkanı tanıyan bankalardan biri. Anne-babalara düzenli birikim yapma fırsatı sunan şeker çocuk birikim hesabı, euro, dolar ve TL olarak açılabiliyor.

reklam

TEB Global Genç Hesap

Bir diğer vadeli hesap seçeneği de TEB’den. Global Genç hesap ile çocuklarınız için TL, Euro ve Dolar para birimlerinde birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.

Bu yazımızı çeşitli bankalardan sizin araştırarak derledik. Elbette bu yazının yayın tarihinden sonra bazı değişiklikler ya da farklı bankalarda yeni seçenekler çıkmış olabilir. Bu yüzden mutlaka çalışmak istediğiniz bankayla görüşerek çocuklarınız için açabileceğiniz banka hesapları hakkında detaylı bilgiler isteyin. Belki size burada yazanlardan çok daha farklı seçenekler ve koşullar sunabilirler.

Çocuklarınız için birikim yapmak, ya da onların cep harçlıklarını yönetmek için bankaların sunduğu çeşitli avantajları bu yazımızda sizin için derledik. Yazımızı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Bizi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Düzenli içerikler paylaşarak birçok konuda içerik üretiyoruz.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

18 yaşından küçükler banka hesabı açabilir mi sorusu için bu yazımız umuyoruz size faydalı olmuştur.

Reklam

reklam
Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: