reklam
Girişimcilik ve Kariyerİşte BütçeÖne Çıkanlar

En İyi İş Bulma Siteleri Listesi

En iyi iş bulma siteleri listemizde Türkiye’deki en iyi kariyer siteleri ve bunların yanında uluslararası iş arama siteleri sizin için bir araya geliyor. İş arama sürecinde kullandığımız platformlar epey etkili. Çünkü kariyer planı yaparken sadece para kazanmayı değil, çalışma hayatı içinde iyi ve mutlu çalışacağımız şirketler olmasını da önemsiyoruz. Bu yüzden iş aramak ve internetten iş bulmak için kullandığımız iş bulma platformları epey önemli.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:reklam

Malum artı devir teknoloji çağı. İş bulma siteleri de bu dönem en güçlü iş bulma araçlarından biri. İster kurumsal bir firmada yüksek maaş veren iyi bir pozisyon, ister part time iş fırsatları olsun aradığınızı bulmanıza yardımcı olacak bize göre en iyi kariyer siteleri bu listede:En iyi iş bulma siteleri 2021 listesi:

1. Careerjet: En pratik kariyer siteleri arasında

En iyi iş bulma siteleri listemize CareerJet ile başlıyoruz. CareerJet basit arayüzü ile iş arama süreci boyunca oldukça hızlı sonuç almanızı sağlayabilecek bir kariyer sitesi. İstediğiniz şehirde istediğiniz pozisyonda iş ilanları çok hızlı bir şekilde karşınıza çıkıyor. Merak edenler için careerjet‘e buradan ulaşabilirsiniz.2. Yenibiris.com

en-iyi-is-bulma-siteleri-insan-kaynaklari

Yenibiris.com Türkiye’nin en eski kariyer siteleri arasında.

reklam

En iyi iş arama siteleri listemizin bir diğer üyesi “yenibir.com”. Yenibiris.com Türkiye’nin en eski kariyer siteleri arasında. Bu yüzden oldukça geniş bir havuzu var. Bu elbette iş arayanlar için dezavantaj gibi de görünebilir. Ama birçok firmanın iş ilanı vermek için ilk girdiği ve kaynak topladığı iş bulma siteleri arasında yer alıyor yenibiris.com. İş bulma amacıyla yapılan aramaların birçoğu yenibiris.com üzerinden gerçekleşiyor.3. Secretcv.com

En iyi iş bulma siteleri listemize secretcv ile devam edelim. SecretCV de sektörün eski oyuncularından. SecretCV’nin en güzel yanlarından biri kariyer rehberi adlı bir bloglarının olması. Bir iş ilanları sitesi olmanın ötesinde, hem iş hayatı ile ilgili haberleri takip edebilir, hem de faydalı ipuçları edinebilirsiniz. SecretCV’ye bu adresten ulaşabilirsiniz.4. Uniisbul.com

en-iyi-is-bulma-siteleri-öğrenci

Uniisbul.com öğrenciler için alternatif iş imkanları sunan bir platform.

Reklam

Uniisbul.com biraz farklı bir iş bulma sitesi. Bu site tamamen yeni mezunlar ya da henüz okuyan ama iş arayan öğrenciler için. Siz de “öğrenciyim iş arıyorum” diyorsanız, Uniisbul üzerinden ilanlara bakabilirsiniz. Bir tarafta kurumsal iş fırsatları, bir tarafta part-time iş ilanları yer alıyor. Bu yönüyle öğrenciler için en iyi iş bulma sitesi sorusunun da cevabı oluyor. İş bulma ve kendini geliştirme amacı olan öğrenciler için oldukça faydalı bir platform.

Bu yazımızı da okumadan geçmeyin: Yeni mezun nasıl iş bulur?5. Glassdoor.com-Yurtdışı iş bulma sitesi

en iyi iş bulma siteleri glassdoor

Glassdoor yurtdışı iş fırsatlarıyla da en iyi iş arama siteleri arasında.

Glassdoor özellikle yurtdışı iş fırsatları arayanlar için ideal bir kariyer sitesi. Tüm dünyada istediğiniz şehirden iş ilanları görmeniz mümkün. “Yok ben Türkiye’de iş arıyorum” diyorsanız, Türkiye’den de birçok firma burada iş ilanı yayınlıyor. Ama Glassdoor yurtdışı iş ilanı siteleri arasında değerlendirilmeyi daha çok hak ediyor. Bu alanda iş ilanı veren siteler arasında en fazla iş ilanını bulunduran siteler arasında yer alıyor Glasdoor. Biz bu yazıyı yazarken sitede Türkiye’den 34.000 iş ilanı vardı. Belki sizin için de iyi bir pozisyon vardır. Yurtdışında iş bulma niyetiniz varsa Glassdoor’daki ilanlara buradan bakabilirsiniz.

reklam6. Toptalent.co

Üniversite öğrencilerine yönelik iş bulma siteleri arasında toptalent.co dikkat çekici bir alternatif.

Toptalent da üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar için iş imkanları sunan iş arama siteleri arasında. Bunun yanında yeni mezunlar ve öğrenciler için özel etkinlikler ve seminerler de sunuyor. Ayrıca toptalent akademi ile eğitimler de veriyor. Buradan ulaşabilirsiniz.

“En iyi iş bulma sitesi hangisi” diye sormak yerine aslında benim beklentim için en uygun iş bulma sitesi hangisi diye sormak daha doğru.reklam

7. Stepstone

Stepstone bir aracı firma gibi düşünülebilir. Özelliklerinize uygun olarak sizi en uygun işverenlerle buluşturmayı hedefliyor. Yurtdışında iş bulma siteleri arasında oldukça değerli bir konumu sahip. Türkiye’de de hizmet veren Stepstone’a buradan ulaşabilirsiniz.

8. Eleman.net

Mavi yakalı çalışanlara ya da ara elemanlara yönelik ilanların ağırlıklı olduğu bu platformda birçok sektörden iş ilanı bulmak mümkün. Ayrıca profesyonel ve etkili bir cv hazırlamanın ötesinde video özgeçmiş gibi ilginç bir fırsat da sunuyorlar. İlanları buradan inceleyebilirsiniz.9. Linkedin

Linkedin hem yurt içi, hem de yurtdışı iş fırsatları için mutlaka dahil olunması gereken bir platform. Linkedin aynı zamanda bir sosyal ağ da olduğu için kariyerinizle ilgili siz de aktif bir katılımcı olabilirsiniz. Kariyer basamaklarını çıkarken kendinize bir çevre de oluşturabilirsiniz. Çalışmak istediğiniz kurumların sosyal imkanları hakkında bilginiz olabilir. Yani linkedin sadece iş değişikliği ya da iş arama dönemlerinde değil, iş hayatı boyunca aktif kullanabileceğiniz bir platform.

Linkedin aynı zamanda oldukça kullanışlı bir uygulamaya sahip. Bu yüzden bir iş arama sitesi değil, en iyi iş bulma uygulamaları arasında değerlendirilebilir.

10. İşkur

İş bulma platformları genelde özel girişimler olarak düşünülüyor. Ama işkur da oldukça kapsamlı incelenmesi gereken bir kaynak. İş hayatınızla ilgili birçok aşamada işkur’a uğramanız gerekebilir. Özellikle iş ararken ya da devlet kurumlarında bir kariyer hedefi olanlar için kamu sektörü iş ilanları ile ilgili duyurulardan haberdar olmak adına göz atılması gereken bir veri tabanı. Bu kapsamlı veritabanı da onu en büyük iş bulma platformları arasında özel bir noktaya koyuyor.İş bulmanın diğer yolları nelerdir?

en-iyi-is-bulma-siteleri-is-arama-görseli

Bu listede yer alan iş bulma platformları elbette tek değil. Onlarca farklı iş bulma sitesi bulabilirsiniz. Elbette iş bulmak için kariyer siteleri güçlü bir alternatif olmakla beraber tek başına yeterli olmayabilir. Çalışmak istediğiniz alanlarda bir çevre edinmek, referanslara sahip olmak da önemli. Bazı sektörlerde ya da şirketlerde doğrudan referansla işe alımlar da söz konusu olabiliyor. Bu durumda bu sitelere ilan bile vermeden, kendi networklerinden yola çıkarak ihtiyaç duydukları personele ulaşıyorlar.

Bir diğer seçenek de sektörel ik kuruluşları. Bazı sektörlerde ya da üst düzey pozisyonlarda faaliyet gösteren aracı kuruluşlar, uygun adayları uygun şirketlerle buluşturuyor.

Bir iş değil “görev” arayın. “Yazılım işi yapmak istiyorum” demekle, “jr android geliştirici olmak istiyorum” diyen bir aday arasında çok fark vardır.En iyi iş bulma siteleri hangileri?

İş bulmak için için herkesin yetenekleri ya da beklentileri farklı. Bu durumda tek bir en iyi iş bulma sitesinden bahsetmek mümkün değil. Sizin özelliklerinize, iş arama alanınıza en uygun site sizin için en iyisi olabilir. “En iyi iş bulma sitesi hangisi” diye sormak yerine aslında benim beklentim için en uygun iş bulma sitesi hangisi diye sormak daha doğru.İş bulma siteleri nasıl kullanılmalı?

İş bulma siteleri doğru kullanıldığında oldukça etkili fırsatlar doğurabilir. Elbette milyonlarca şirket ve aday arasında doğru eşleşmeyi sağlamak o kadar kolay değil. ama iş bulma sürecinde iş bulma siteleri oldukça yardımcı olabilecek bir kaynak. Peki iş arama siteleri nasıl etkili kullanılabilir? Sizin için birkaç ipucu hazırladık: • Kariyer hedefinizi net belirleyin. Aramalarınızı çalışmak istediğiniz alanda yoğunlaştırın.
 • Yukardaki maddeye ek olarak, farkında olmadan aynı şirkette farklı görevler için başvuru yapabilirsiniz. Bu durumda “kararsız” bir aday gibi görünmeniz muhtemel.
 • Alanınıza uygun iş bulma siteleri üzerinde profil açın. Bazı meslek gruplarına özel yoğunlaşmış iş arama siteleri de var. Google’da bu şekilde yoğunlaşmış kariyer siteleri listelesi bulabilirsiniz.
 • İyi bir cv ve mümkünse iyi referanslarınızı paylaşın
 • Çalışmak istediğiniz sektördeki şirketleri takip edin.
 • Bir iş değil “görev” arayın. “Yazılım işi yapmak istiyorum” demekle, “jr android geliştirici olmak istiyorum” diyen bir aday arasında çok fark vardır.
 • Mümkünse projelerinizi paylaşın.
 • Özgüvenli bir içerik sunun.
 • İddialı olmakla, özgüvenli olmak farklı şeyler unutmayın.
 • İş bulmak için sahip olmadığınız becerileri varmış gibi göstermeyin.
 • Yabancı dil seviyenizi belgeleme imkanınız varsa yapın. İyi ingilizce biliyorum demek farklı, toefl ya da YDS puanı paylaşmak farklı. Elbette bu sınavlar maliyetli olabilir. Bütçenize de dikkat edin.Umuyoruz iyi bir gelecek için kariyer hedefi ve kariyer hayallerinize ulaşmanıza yardımcı olabildik. En iyi iş bulma siteleri listemizi sık sık güncelleyeceğiz.

En iyi iş bulma siteleri yazımızı aşağıdaki butonlarla paylaşabilirsiniz.

reklam
Devamını Göster
reklam
Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: